Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-80-3
TNM3-6.5-80-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-80-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 80MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-80-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-80-3
QUANTITY
TNM3-6.5-80-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-80-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-80-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.150" (80.00mm)
Length - Overall3.622" (92.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-80-3
TNM3-6.5-80-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-80-3
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR BULKHEAD datasheet.pdf
WIRELESS ACCESS WIRELESS ANT datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 48POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
LIR 2 5M3 5 V CABLE TERMINAL datasheet.pdf