Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-83-3
TNM3-6.5-83-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-83-3
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 83MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-83-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-83-3
QUANTITY
TNM3-6.5-83-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-83-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-83-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.268" (83.00mm)
Length - Overall3.740" (95.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-83-3
TNM3-6.5-83-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-83-3
RES SMD 43.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75 OHM 5% 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
IP CORE DYNAM ENCODER SC/M datasheet.pdf
COMBO 7W2 F PCB STR G50 HV ZIN datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf