Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-89-1
TNM3-6.5-89-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-89-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 89MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-89-1.pdf
Availability of TNM3-6.5-89-1
QUANTITY
TNM3-6.5-89-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-89-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-89-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.504" (89.00mm)
Length - Overall3.504" (89.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-89-1
TNM3-6.5-89-1 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-89-1
CONN RECEPT 26POS .050X.100 IDC datasheet.pdf
WI-ME 8MB SDRAM 4MB FLASH 50 PAK datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS MINI-UMNL RED datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 200MA 800 MOHM datasheet.pdf
26P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf