Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-6.5-89-3
TNM3-6.5-89-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-6.5-89-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 89MM
Datasheet Download
TNM3-6.5-89-3.pdf
Availability of TNM3-6.5-89-3
QUANTITY
TNM3-6.5-89-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-6.5-89-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-6.5-89-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.256" (6.50mm)
Between Board Height3.504" (89.00mm)
Length - Overall3.976" (101.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-6.5-89-3
TNM3-6.5-89-3 Details Description
Related parts for TNM3-6.5-89-3
IC REG LDO 1.5V 1.1A 8DFN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 15K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MODEM CELL CDMA 1XRTT VERIZON datasheet.pdf
INTERFACE CONTROLLER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 7.50MM PCB SLDR datasheet.pdf