Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-104-1
TNM3-8-104-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-104-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 104MM
Datasheet Download
TNM3-8-104-1.pdf
Availability of TNM3-8-104-1
QUANTITY
TNM3-8-104-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-104-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-104-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height4.094" (104.00mm)
Length - Overall4.094" (104.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-104-1
Related LinksTNM3-8, TNM3-8-104-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-104-1 Details Description
Related parts for TNM3-8-104-1
FIXED IND 18NH 100MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 16A PLUS220-S datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 55NS 48DIP datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED HARDWARE FILTER BLUE datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.8MM SMD VERT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 75W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN CRIMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf