Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-105-3
TNM3-8-105-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-105-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 105MM
Datasheet Download
TNM3-8-105-3.pdf
Availability of TNM3-8-105-3
QUANTITY
TNM3-8-105-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-105-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-105-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height4.134" (105.00mm)
Length - Overall4.606" (117.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-105-3
Related LinksTNM3-8, TNM3-8-105-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-105-3 Details Description
Related parts for TNM3-8-105-3
CONN RECEPT 80POS 1.27MM GOLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR MCRPWR DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 DUAL STR datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
KEYING PROFILE 4SECTION datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 100 OHM 6SIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf