Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-21-3
TNM3-8-21-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-21-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 21MM
Datasheet Download
TNM3-8-21-3.pdf
Availability of TNM3-8-21-3
QUANTITY
TNM3-8-21-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-21-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-21-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.827" (21.00mm)
Length - Overall1.299" (33.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-21-3
Related LinksTNM3-, TNM3-8-21-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-21-3 Details Description
Related parts for TNM3-8-21-3
OPTICAL LIGHT PIPE datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 0.5MM 100POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.1 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 1MM 4.0" ULT GRN datasheet.pdf
FUSE 425A 690V GG SIZE 3 datasheet.pdf