Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-28-3
TNM3-8-28-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-28-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 28MM
Datasheet Download
TNM3-8-28-3.pdf
Availability of TNM3-8-28-3
QUANTITY
TNM3-8-28-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-28-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-28-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.102" (28.00mm)
Length - Overall1.575" (40.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-28-3
Related LinksTNM3-, TNM3-8-28-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-28-3 Details Description
Related parts for TNM3-8-28-3
CONN PLUG 4POS FEMALE CIRCULAR datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
LED MT VERT datasheet.pdf
FIBER STRIPPER 250 UM COATING datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SKT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CARD GUIDE PLASTIC 10.07" datasheet.pdf