Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-32-3
TNM3-8-32-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-32-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 32MM
Datasheet Download
TNM3-8-32-3.pdf
Availability of TNM3-8-32-3
QUANTITY
TNM3-8-32-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-32-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-32-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.260" (32.00mm)
Length - Overall1.732" (44.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-32-3
Related LinksTNM3-, TNM3-8-32-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-32-3 Details Description
Related parts for TNM3-8-32-3
RELAY TELECOM DPDT 10MA 24V datasheet.pdf
RES 910K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 23 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf