Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-34-1
TNM3-8-34-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-34-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 34MM
Datasheet Download
TNM3-8-34-1.pdf
Availability of TNM3-8-34-1
QUANTITY
TNM3-8-34-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-34-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-34-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.339" (34.00mm)
Length - Overall1.339" (34.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-34-1
Related LinksTNM3-, TNM3-8-34-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-34-1 Details Description
Related parts for TNM3-8-34-1
TOOL CABLE CRIMPING RP17 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
LED PANEL GRN DIFF SNAP-IN 18"LD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW SOD80 datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
SPT-THR 1 5/ 4-H-3 81 P26 datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf