Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-43-1
TNM3-8-43-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-43-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 43MM
Datasheet Download
TNM3-8-43-1.pdf
Availability of TNM3-8-43-1
QUANTITY
TNM3-8-43-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-43-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-43-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.693" (43.00mm)
Length - Overall1.693" (43.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-43-1
Related LinksTNM3-, TNM3-8-43-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-43-1 Details Description
Related parts for TNM3-8-43-1
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE CERM 16A 250VAC 125VDC 5X20 datasheet.pdf
IC PRESET BCD UP/DN CONV 16SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 462V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8 POS FEMALE/WIRES 500MM datasheet.pdf
LED MODULE 1 LED COOL WHITE ON P datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
DFN-12 TO DIP-16 SMT ADAPTER datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 8.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf