Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-43-3
TNM3-8-43-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-43-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 43MM
Datasheet Download
TNM3-8-43-3.pdf
Availability of TNM3-8-43-3
QUANTITY
TNM3-8-43-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-43-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-43-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.693" (43.00mm)
Length - Overall2.165" (55.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-43-3
Related LinksTNM3-, TNM3-8-43-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-43-3 Details Description
Related parts for TNM3-8-43-3
RES SMD 127 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC VCXO 27.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC ADC SNGL 16BIT 32-CDIP datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THUMBWHEEL datasheet.pdf
OSC VCXO 77.76MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 3.55A 60 MOHM TH datasheet.pdf