Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-47-1
TNM3-8-47-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-47-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 47MM
Datasheet Download
TNM3-8-47-1.pdf
Availability of TNM3-8-47-1
QUANTITY
TNM3-8-47-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-47-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-47-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.850" (47.00mm)
Length - Overall1.850" (47.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-47-1
Related LinksTNM3-, TNM3-8-47-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-47-1 Details Description
Related parts for TNM3-8-47-1
CAP MICA 68PF 5% 300V SMD datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 24V -12V 12V 80W datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 15V IN 15V OUT datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
DBMAM25PNMA101 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf