Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-51-3
TNM3-8-51-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-51-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 51MM
Datasheet Download
TNM3-8-51-3.pdf
Availability of TNM3-8-51-3
QUANTITY
TNM3-8-51-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-51-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-51-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.008" (51.00mm)
Length - Overall2.480" (63.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-51-3
Related LinksTNM3-, TNM3-8-51-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-51-3 Details Description
Related parts for TNM3-8-51-3
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CABLE 8PS STR PLUG-R/A SCKT 1.5M datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RELAY OPTO SPST-NO 3A 50V 6SOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf