Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-52-3
TNM3-8-52-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-52-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 52MM
Datasheet Download
TNM3-8-52-3.pdf
Availability of TNM3-8-52-3
QUANTITY
TNM3-8-52-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-52-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-52-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.047" (52.00mm)
Length - Overall2.520" (64.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-52-3
Related LinksTNM3-, TNM3-8-52-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-52-3 Details Description
Related parts for TNM3-8-52-3
IC DELAY LINE 80NS 16SOIC datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.5W SOT563 datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL TOP 56.8KHZ datasheet.pdf
RES SMD 1.07 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 12X12" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES SMD 37.4KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
PANEL MOUNT INDICATOR datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.33UF RADIAL datasheet.pdf