Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-57-1
TNM3-8-57-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-57-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 57MM
Datasheet Download
TNM3-8-57-1.pdf
Availability of TNM3-8-57-1
QUANTITY
TNM3-8-57-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-57-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-57-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.244" (57.00mm)
Length - Overall2.244" (57.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-57-1
Related LinksTNM3-, TNM3-8-57-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-57-1 Details Description
Related parts for TNM3-8-57-1
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV RECEIVER 8DIP datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 27POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
LED RED DIFF 10MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf