Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-61-1
TNM3-8-61-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-61-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 61MM
Datasheet Download
TNM3-8-61-1.pdf
Availability of TNM3-8-61-1
QUANTITY
TNM3-8-61-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-61-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-61-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.402" (61.00mm)
Length - Overall2.402" (61.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-61-1
Related LinksTNM3-, TNM3-8-61-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-61-1 Details Description
Related parts for TNM3-8-61-1
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 560 OHM 7SIP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
H48-6 SHEET 100X100X1MM datasheet.pdf
10CC PICOFLEX 200MM LONG datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf