Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-75-2
TNM3-8-75-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-75-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 75MM
Datasheet Download
TNM3-8-75-2.pdf
Availability of TNM3-8-75-2
QUANTITY
TNM3-8-75-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-75-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-75-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.953" (75.00mm)
Length - Overall3.189" (81.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-75-2
Related LinksTNM3-, TNM3-8-75-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-75-2 Details Description
Related parts for TNM3-8-75-2
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
60722A103 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 20K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AIR REGULATING VALVE V-350 1/CS datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM 2POS SMD R/A TIN datasheet.pdf