Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-81-1
TNM3-8-81-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-81-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 81MM
Datasheet Download
TNM3-8-81-1.pdf
Availability of TNM3-8-81-1
QUANTITY
TNM3-8-81-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-81-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-81-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.189" (81.00mm)
Length - Overall3.189" (81.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-81-1
Related LinksTNM3-, TNM3-8-81-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-81-1 Details Description
Related parts for TNM3-8-81-1
IC Z8 GP MCU 4K OTP 28SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 1206 datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 375MW SOD123F datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X56MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf