Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-97-1
TNM3-8-97-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-97-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 97MM
Datasheet Download
TNM3-8-97-1.pdf
Availability of TNM3-8-97-1
QUANTITY
TNM3-8-97-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-97-1
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-97-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.819" (97.00mm)
Length - Overall3.819" (97.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-97-1
Related LinksTNM3-, TNM3-8-97-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-97-1 Details Description
Related parts for TNM3-8-97-1
FAN AXIAL 119X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-9V OUT datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 6.22MM datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 50MA RADIAL datasheet.pdf
FAN 92X25MM 12VDC IP68 PWM 70CFM datasheet.pdf