Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-99-2
TNM3-8-99-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-99-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 99MM
Datasheet Download
TNM3-8-99-2.pdf
Availability of TNM3-8-99-2
QUANTITY
TNM3-8-99-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-99-2
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-99-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.898" (99.00mm)
Length - Overall4.134" (105.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-99-2
Related LinksTNM3-, TNM3-8-99-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-99-2 Details Description
Related parts for TNM3-8-99-2
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 50SEC 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 400A datasheet.pdf
RIBBON HSS WR 90/300 datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED YEL 12V WIRE datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
17.5 MM ASY PHASE SEQUENCE LO datasheet.pdf