Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM3-8-99-3
TNM3-8-99-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM3-8-99-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M3 NYLON 99MM
Datasheet Download
TNM3-8-99-3.pdf
Availability of TNM3-8-99-3
QUANTITY
TNM3-8-99-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM3-8-99-3
Internal Part NumberEIS-TNM3-8-99-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.898" (99.00mm)
Length - Overall4.370" (111.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM3-8-99-3
Related LinksTNM3-, TNM3-8-99-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM3-8-99-3 Details Description
Related parts for TNM3-8-99-3
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 500V NP0 1812 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP ADJ/PROG 12DFN datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X6S 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 78 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
CAP CER 7PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf