Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-105-1
TNM4-8-105-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-105-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 105MM
Datasheet Download
TNM4-8-105-1.pdf
Availability of TNM4-8-105-1
QUANTITY
TNM4-8-105-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-105-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-105-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height4.134" (105.00mm)
Length - Overall4.134" (105.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-105-1
Related LinksTNM4-8, TNM4-8-105-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-105-1 Details Description
Related parts for TNM4-8-105-1
CONN PC PIN CIRC .141DIA TINLEAD datasheet.pdf
CAP FILM 1300PF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 480MA 420 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V H2PAK-2 datasheet.pdf