Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-14-1
TNM4-8-14-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-14-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 14MM
Datasheet Download
TNM4-8-14-1.pdf
Availability of TNM4-8-14-1
QUANTITY
TNM4-8-14-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-14-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-14-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.551" (14.00mm)
Length - Overall0.551" (14.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-14-1
Related LinksTNM4-, TNM4-8-14-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-14-1 Details Description
Related parts for TNM4-8-14-1
IC ADC 24-BIT AUDIO 1CH 16-TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HDR STR SR.100 TP datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 2A 65 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
OPTOISO 1KV TRANS W/BASE TO78-6 datasheet.pdf
ALT WIRING 0.3M RANGE PW INFRA datasheet.pdf
TV 6C 6#12 PIN PLUG datasheet.pdf
TV 22C 22#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
820UF 200V 35X30MM 85C 5000H datasheet.pdf