Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-39-3
TNM4-8-39-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-39-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 39MM
Datasheet Download
TNM4-8-39-3.pdf
Availability of TNM4-8-39-3
QUANTITY
TNM4-8-39-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-39-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-39-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.535" (39.00mm)
Length - Overall2.008" (51.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-39-3
Related LinksTNM4-, TNM4-8-39-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-39-3 Details Description
Related parts for TNM4-8-39-3
Crystal 40.0000MHz 30ppm 13pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SCR NON-SENS 200V 55A TO-218X datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 47POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" STACKER datasheet.pdf
RES 69 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 96MM datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf