Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-44-3
TNM4-8-44-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-44-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 44MM
Datasheet Download
TNM4-8-44-3.pdf
Availability of TNM4-8-44-3
QUANTITY
TNM4-8-44-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-44-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-44-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.732" (44.00mm)
Length - Overall2.205" (56.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-44-3
Related LinksTNM4-, TNM4-8-44-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-44-3 Details Description
Related parts for TNM4-8-44-3
INPUT MODULE AC 5MA 5VDC datasheet.pdf