Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-45-1
TNM4-8-45-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-45-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 45MM
Datasheet Download
TNM4-8-45-1.pdf
Availability of TNM4-8-45-1
QUANTITY
TNM4-8-45-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-45-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-45-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.772" (45.00mm)
Length - Overall1.772" (45.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-45-1
Related LinksTNM4-, TNM4-8-45-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-45-1 Details Description
Related parts for TNM4-8-45-1
HOOK-UP STRND 24AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.81MM datasheet.pdf
ICL 2.5 OHM 20% 8A 18MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.4V/1.5V TSOT23-6 datasheet.pdf
IC SWITCH 1X1 6UTDFN datasheet.pdf
GDT 360V 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf