Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-47-3
TNM4-8-47-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-47-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 47MM
Datasheet Download
TNM4-8-47-3.pdf
Availability of TNM4-8-47-3
QUANTITY
TNM4-8-47-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-47-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-47-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height1.850" (47.00mm)
Length - Overall2.323" (59.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-47-3
Related LinksTNM4-, TNM4-8-47-3 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-47-3 Details Description
Related parts for TNM4-8-47-3
IC OPAMP CFA 2GHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 35MA TO92-3 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf