Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-72-2
TNM4-8-72-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-72-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 72MM
Datasheet Download
TNM4-8-72-2.pdf
Availability of TNM4-8-72-2
QUANTITY
TNM4-8-72-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-72-2
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-72-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.834" (72.00mm)
Length - Overall3.071" (78.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-72-2
Related LinksTNM4-, TNM4-8-72-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-72-2 Details Description
Related parts for TNM4-8-72-2
FIXED IND 77UH 3A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
IC COUNTER UP/DOWN SYNC 16DIP datasheet.pdf
HEADER OPEN .030"DIA .900 52POS datasheet.pdf
IC CTRLR BATT CHRGR LI-ION 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP THIN FILM 15PF 50V 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
LED XBD RYL BLUE 453NM 525MW SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
BEVEL 3.00MM datasheet.pdf