Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-73-2
TNM4-8-73-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-73-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 73MM
Datasheet Download
TNM4-8-73-2.pdf
Availability of TNM4-8-73-2
QUANTITY
TNM4-8-73-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-73-2
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-73-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height2.874" (73.00mm)
Length - Overall3.110" (79.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-73-2
Related LinksTNM4-, TNM4-8-73-2 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-73-2 Details Description
Related parts for TNM4-8-73-2
MOSFET N-CH 100V 10A DPAK datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0402 datasheet.pdf
RELAY SSR FET SPST 60V 4SOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4ESOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 75.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
AB 19C 19#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 1200 UF 20% 25 V datasheet.pdf