Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-8-87-1
TNM4-8-87-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-8-87-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 87MM
Datasheet Download
TNM4-8-87-1.pdf
Availability of TNM4-8-87-1
QUANTITY
TNM4-8-87-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-8-87-1
Internal Part NumberEIS-TNM4-8-87-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height3.425" (87.00mm)
Length - Overall3.425" (87.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-8-87-1
Related LinksTNM4-, TNM4-8-87-1 Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
TNM4-8-87-1 Details Description
Related parts for TNM4-8-87-1
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 1MM 16POS datasheet.pdf
FUNCTION GEN 25MHZ 2CH datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 3.3VOUT 33W datasheet.pdf