Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-17-3
TNM4-9.5-17-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-17-3
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 17MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-17-3.pdf
Availability of TNM4-9.5-17-3
QUANTITY
TNM4-9.5-17-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-17-3
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-17-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height0.669" (17.00mm)
Length - Overall1.457" (37.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-9.5-17-3
TNM4-9.5-17-3 Details Description
Related parts for TNM4-9.5-17-3
RES 1.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CONV AC/DC 15W 24V OUT SNGL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
3/8 INCH DUAL HST BLACK(400/3 IN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf