Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-18-2
TNM4-9.5-18-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-18-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 18MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-18-2.pdf
Availability of TNM4-9.5-18-2
QUANTITY
TNM4-9.5-18-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-18-2
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-18-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height0.709" (18.00mm)
Length - Overall1.102" (28.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-9.5-18-2
TNM4-9.5-18-2 Details Description
Related parts for TNM4-9.5-18-2
SIDAC/FUSE SYM 4CHP 25V 250A SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.4A TO263-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 7.50K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
MICRO 21C P 8" YEL NI datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf