Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-55-2
TNM4-9.5-55-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-55-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 55MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-55-2.pdf
Availability of TNM4-9.5-55-2
QUANTITY
TNM4-9.5-55-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-55-2
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-55-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height2.165" (55.00mm)
Length - Overall2.559" (65.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-9.5-55-2
TNM4-9.5-55-2 Details Description
Related parts for TNM4-9.5-55-2
IC MONITOR VOLT MPU 16-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC REG LDO 60MA SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf