Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-60-2
TNM4-9.5-60-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-60-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 60MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-60-2.pdf
Availability of TNM4-9.5-60-2
QUANTITY
TNM4-9.5-60-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-60-2
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-60-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height2.362" (60.00mm)
Length - Overall2.756" (70.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-9.5-60-2
TNM4-9.5-60-2 Details Description
Related parts for TNM4-9.5-60-2
RES SMD 28.7KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 50A SCREW TERM datasheet.pdf
CABLE 4COND 4AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER BP 56POS 4COL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DOWNCONVERTER I/Q 32SMD datasheet.pdf
CABLE DUCT COUPLER datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 2000VDC datasheet.pdf