Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-62-2
TNM4-9.5-62-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-62-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 62MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-62-2.pdf
Availability of TNM4-9.5-62-2
QUANTITY
TNM4-9.5-62-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-62-2
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-62-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height2.441" (62.00mm)
Length - Overall2.835" (72.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-9.5-62-2
TNM4-9.5-62-2 Details Description
Related parts for TNM4-9.5-62-2
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB datasheet.pdf
TENSION CLIP WIRE RET. datasheet.pdf
CONV DC-DC 48VIN 30A 2.5V SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K FLASH 44-LQFP datasheet.pdf
IC GAS GAUGE LITH-ION 16-SOIC datasheet.pdf
115/60 6RPM 75:1 AXE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
FUSE 12KV 6.3A 2"DIN datasheet.pdf