Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM4-9.5-64-2
TNM4-9.5-64-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM4-9.5-64-2
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M4 NYLON 64MM
Datasheet Download
TNM4-9.5-64-2.pdf
Availability of TNM4-9.5-64-2
QUANTITY
TNM4-9.5-64-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM4-9.5-64-2
Internal Part NumberEIS-TNM4-9.5-64-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM4
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height2.520" (64.00mm)
Length - Overall2.913" (74.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM4-9.5-64-2
TNM4-9.5-64-2 Details Description
Related parts for TNM4-9.5-64-2
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf