Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-101-1
TNM5-9.5-101-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-101-1
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 101MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-101-1.pdf
Availability of TNM5-9.5-101-1
QUANTITY
TNM5-9.5-101-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-101-1
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-101-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height3.976" (101.00mm)
Length - Overall3.976" (101.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-101-1
TNM5-9.5-101-1 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-101-1
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 8USMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG WIRE TERMINATION 10POS datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 232 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 1K FLASH 20DIP datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 125MA 3.1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 30W datasheet.pdf