Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-19-2
TNM5-9.5-19-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-19-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 19MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-19-2.pdf
Availability of TNM5-9.5-19-2
QUANTITY
TNM5-9.5-19-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-19-2
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-19-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height0.748" (19.00mm)
Length - Overall1.142" (29.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-19-2
TNM5-9.5-19-2 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-19-2
CONVERTER DC-DC 1.3-3.5V 30A HRZ datasheet.pdf
RES 9K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
BOARD SHIELD 30X30MM THT FRAME datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 270K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf