Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-35-2
TNM5-9.5-35-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-35-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 35MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-35-2.pdf
Availability of TNM5-9.5-35-2
QUANTITY
TNM5-9.5-35-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-35-2
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-35-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height1.378" (35.00mm)
Length - Overall1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-35-2
TNM5-9.5-35-2 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-35-2
CAP CER 0.015UF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 4VWM 9VC SC74-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CMD PIN TERM 5 MICRO GOLD datasheet.pdf
RES 75K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 5W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf