Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-46-1
TNM5-9.5-46-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-46-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 46MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-46-1.pdf
Availability of TNM5-9.5-46-1
QUANTITY
TNM5-9.5-46-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-46-1
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-46-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height1.811" (46.00mm)
Length - Overall1.811" (46.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-46-1
TNM5-9.5-46-1 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-46-1
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 150V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 20.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
1621 APPLIANCE INLET 20A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.2523MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 51PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf