Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-59-2
TNM5-9.5-59-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-59-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 59MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-59-2.pdf
Availability of TNM5-9.5-59-2
QUANTITY
TNM5-9.5-59-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-59-2
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-59-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height2.323" (59.00mm)
Length - Overall2.717" (69.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-59-2
TNM5-9.5-59-2 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-59-2
FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 20MHZ 8SOIJ datasheet.pdf