Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-81-3
TNM5-9.5-81-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-81-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 81MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-81-3.pdf
Availability of TNM5-9.5-81-3
QUANTITY
TNM5-9.5-81-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-81-3
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-81-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height3.189" (81.00mm)
Length - Overall3.976" (101.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-81-3
TNM5-9.5-81-3 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-81-3
IC SRAM 1MBIT 20NS 48CABGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL FIBER OPTIC 230UM DUPLX 1M datasheet.pdf
CRIMPING DIE K22 FOR RADSOK datasheet.pdf
TWEEZER POINTED SHARP 4.75" datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 18MB 165BGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 80MA 6.63 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT datasheet.pdf