Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-87-2
TNM5-9.5-87-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-87-2
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 87MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-87-2.pdf
Availability of TNM5-9.5-87-2
QUANTITY
TNM5-9.5-87-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-87-2
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-87-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height3.425" (87.00mm)
Length - Overall3.819" (97.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-87-2
TNM5-9.5-87-2 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-87-2
INSERT FEMALE 24POS TERM BLOCK datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 240MA 2.34 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 16 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
IC MEM FIFO 256X9 ASYNC 28CDIP datasheet.pdf
RES SMD 56.9 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M18 5MM PNP NC datasheet.pdf