Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-89-3
TNM5-9.5-89-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-89-3
Manufacturer
Product Category
Board Spacers, Standoffs
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 89MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-89-3.pdf
Availability of TNM5-9.5-89-3
QUANTITY
TNM5-9.5-89-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-89-3
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-89-3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBoard Spacers, Standoffs
SeriesTNSP-MX
TypeRound Standoff
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height3.504" (89.00mm)
Length - Overall4.291" (109.00mm)
Features-
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-89-3
TNM5-9.5-89-3 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-89-3
OSC XO 24.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 30POS .050X.100 IDC datasheet.pdf
MTK SMT HDR datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 0.3A SOT-23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 20A datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M YELLOW 15' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf