Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM5-9.5-98-2
TNM5-9.5-98-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM5-9.5-98-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M5 NYLON 98MM
Datasheet Download
TNM5-9.5-98-2.pdf
Availability of TNM5-9.5-98-2
QUANTITY
TNM5-9.5-98-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM5-9.5-98-2
Internal Part NumberEIS-TNM5-9.5-98-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM5
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.374" (9.50mm)
Between Board Height3.858" (98.00mm)
Length - Overall4.252" (108.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM5-9.5-98-2
TNM5-9.5-98-2 Details Description
Related parts for TNM5-9.5-98-2
CONN SOCKET BLOCK LOCK OR datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL NPN SMT6 datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 1.1V ODRN 5SSOP datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWP NEG VOLT SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN DB15 FMALE HD CRIMP Y-CHROM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CORD RETAINING CLAMP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT AUTO 20QFN datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf