Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-101-1
TNM6-12.7-101-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-101-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 101MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-101-1.pdf
Availability of TNM6-12.7-101-1
QUANTITY
TNM6-12.7-101-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-101-1
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-101-1
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.976" (101.00mm)
Length - Overall3.976" (101.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-101-1
TNM6-12.7-101-1 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-101-1
CONN THIN FIBER ATTACH 2.2MM DIA datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 464K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
IC MODULATOR/DEMODULATOR 36-QFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 5W T18 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 220/240VAC datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf