Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-102-2
TNM6-12.7-102-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-102-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 102MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-102-2.pdf
Availability of TNM6-12.7-102-2
QUANTITY
TNM6-12.7-102-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-102-2
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-102-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height4.016" (102.00mm)
Length - Overall4.516" (114.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-102-2
TNM6-12.7-102-2 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-102-2
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 13POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 6-SO 4 LEAD datasheet.pdf
JT 37C 37#22D SKT PLUG datasheet.pdf
150UF 40V 12,5X30MM 125C 8000H datasheet.pdf