Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-103-3
TNM6-12.7-103-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-103-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 103MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-103-3.pdf
Availability of TNM6-12.7-103-3
QUANTITY
TNM6-12.7-103-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-103-3
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-103-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height4.055" (103.00mm)
Length - Overall5.055" (128.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-103-3
TNM6-12.7-103-3 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-103-3
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SPST 4A 90DEG datasheet.pdf
FERRITE CHIP 47 OHM 550MA 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 2MM SGL GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
COUPLER 3DB 90DEG 70-110MHZ datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS CABLE PIN datasheet.pdf