Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-104-3
TNM6-12.7-104-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-104-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 104MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-104-3.pdf
Availability of TNM6-12.7-104-3
QUANTITY
TNM6-12.7-104-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-104-3
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-104-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height4.094" (104.00mm)
Length - Overall5.094" (129.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-104-3
TNM6-12.7-104-3 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-104-3
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-400S datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC PCI SW 22LANE 16PORT 484FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
COAX TOOL KITINCLUDES CTF-200 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
0.50W CABLE ASSY datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 27.00 MHZ 16.0PF SMD datasheet.pdf